Yhteystiedot

Sähkö - Kuluttaja-asiakkaat ja pienyritykset

p. 0800 90110
(24/7)

Ulkomailta soitettaessa
p. +3581021041
(arkisin klo 8-16)

asiakaspalvelu@lumme-energia.fi

 

Sähkö - Yritysasiakkaat (yritykset joiden kulutus yli 150 000 kWh)

p. 010 207 4830
(arkisin klo 8-18)
yritysmyynti@lumme-energia.fi

Aurinkosähkö ja sähköinen liikenne

p. 0800 90110
(24/7)
tekninenpalvelu@lumme-energia.fi

Tietoja puheluista

Puhelut 0800-alkuisiin numeroihin ovat maksuttomia.

Puhelut 010-alkuisiin numeroihin sekä matkapuhelimista että kiinteän verkon lankaliittymästä 8,35 snt/puhelu + 16,69 snt/min, sis. alv:n.

Palvelutapahtuman varmistamiseksi ja asiakaspalvelumme laadun kehittämiseksi tallennamme osan puhelinpalvelun puheluista.

Maksuneuvonta

Laskun sisältöön liittyvissä kysymyksissä sinua palvelee asiakaspalvelumme numerossa 0800 90110 (24/7).

Jos tarvitset apuja laskun maksamiseen liittyen tai sinun on tarve sopia esimerkiksi maksusuunnitelmasta, Ropo Capitalin asiakaspalvelu palvelee sinua

Puhelimitse: 09 2315 0462, arkisin klo 8-20 ja lauantaisin klo 10-15

Sähköpostitse: energia@ropocapital.fi

Sähkö - Kuluttaja-asiakkaat ja pienyritykset

p. 0800 90110
(24/7)
sahkonmyynti@lumme-energia.fi

Sähkö - Yritysasiakkaat (yritykset joiden kulutus yli 150 000kWh)

p. 010 207 4830
(arkisin klo 8-18)
yritysmyynti@lumme-energia.fi

 

Aurinkosähkö ja sähköinen liikenne

p. 0800 90110
(24/7)
tekninenpalvelu@lumme-energia.fi

Mikä Lumme-tiimi on?

Lumme-tiimi on Lumme Energian asiakasetuohjelma, jossa yritykset voivat maksuttomasti tarjota asiakasetuhintaisia tuotteita ja palveluja Lumme Energian asiakkaiden iloksi sekä hyödyksi.

Nämä tarjotut edut voivat olla alennuksia tai jopa veloituksettomia asiakkaillemme, ne voivat olla hyödynnettävissä rajoittamattomasti tai rajoitetusti. Etukohtaisilta esittelysivuilta löytyvät tarkemmat tiedot voimassa olevista eduista.

Mistä saan tietoa Lumme-tiimin eduista?

Asiakasetuohjelmaa, Lumme-tiimiä, kannattaa seurata säännöllisesti, koska kaikki ajankohtaiset edut löytyvät sieltä. Kerromme myös uusista Lumme-tiimin eduista asiakaslehdessämme Lumpeenlehdessä, sähköpostilla lähettävässä uutiskirjeessä ja somessa. Näin myös etuja tarjoavat yritykset  pääsevät laajempaan näkyvyyteen tuotteillaan ja palveluillaan.

Haluatko yrityksesi mukaan Lumme-tiimiin?

Haluatko tietää lisää yrityksesi hyödyistä Lumme-tiimissä? Lue täältä lisää!

Kun haluat yrityksesi mukaan Lumme-tiimiin tarjoamallasi edulla, ota yhteyttä!
Juha Parviainen
juha.parviainen@lumme-energia.fi

Palvelupiste Mikkeli

Mikkeli

Prikaatinkatu 3 A, 50100 Mikkeli

Aukioloajat:
arkisin klo 8-16

Mikkelin asiakaspalvelupiste on koronarajoituksista johtuen toistaiseksi suljettu.


Muut toimitilat

 

Tytäryhtiömme Solarigon toimipisteet  sijaitsevat Jyväskylässä ja Tampereella, joten voimme palvella Lumme Energian yritysasiakkaita myös erikseen sovittuna  ajankohtana Jyväskylän Ohjelmakaaressa  sekä Pirkkalan Magnumissa sijaitsevissa toimipisteissä.

Voit olla arkisin klo 8-18 yhteydessä palvelulinjaamme: 010 207 48300 tai sähköpostitse: yritysmyynti@lumme-energia.fi

Jyväskylä

Ohjelmakaari 10
40500 Jyväskylä

 

Tampere

Autokeskuksentie 16
33960 Pirkkala

Laskutustietomme

Pyydämme ensisijaisesti lähettämään laskut sähköisesti.

Operaattorimme välittäjän tunnus on BAWCFI22 (Basware). Koko osoite sarjanumeroineen (Y-tunnus) pitää olla laskulla. Jos osoitteessa ei ole sarjanumeroa, laskua ei käsitellä, vaan se palautetaan postitse lähettäjälle.

Lisätietoja verkkolaskun lähettämisestä saat tarvittaessa sähköpostiosoitteesta tuki@azets.com.

Lumme Energia Oy
Y-tunnus: 2839885-8
Verkkolaskuosoite: 003728398858
Paperilaskut: 2839885-8, PL 8, 80020 Kollektor Scan

Mikäli haluatte lähettää laskut sähköpostissa, käytä osoitetta:

invoices-2839885-8@kollektorinvoice.com

Yhteystiedot kumppaneille ja palveluntarjoajille

Kuluttaja-asiakkaat

mika_ahola

Mika Ahola

Liiketoimintajohtaja, kuluttajamyynti

Puh. 010 207 4844

mika.ahola@lumme-energia.fi

Joanna Ahlberg

Joanna Ahlberg

Asiantuntija, viestintä ja hankkeet

Puh. 010 207 4810

joanna.ahlberg@lumme-energia.fi

Aurinkosähköjärjestelmät ja sähköisen liikenteen palvelut

joonas_kinnunen

Joonas Kinnunen

Liiketoimintapäällikkö

Puh. 010 207 4811

joonas.kinnunen@lumme-energia.fi

sauli_kuparinen

Sauli Kuparinen

Tekninen myyntipäällikkö

Puh. 010 207 4815

sauli.kuparinen@lumme-energia.fi

Yritysmyynti ja sähkön hankinta

Janne-Laine-web

Janne Laine

Liiketoimintajohtaja, yritysmyynti

Puh. 010 207 4817

janne.laine@lumme-energia.fi

jukka_melonen

Jukka Melonen

Avainasiakaspäällikkö

Puh. 010 207 4823

jukka.melonen@lumme-energia.fi

Juha-Parviainen

Juha Parviainen

Avainasiakas- ja kehityspäällikkö

Puh. 010 207 4852

juha.parviainen@lumme-energia.fi

anni_sundberg

Anni Sundberg

Yritysmyynnin asiantuntija

Puh. 010 207 4834

anni.sundberg@lumme-energia.fi

kuivalainen_mauri-500

Mauri Kuivalainen

Riskipäällikkö

Puh. 010 207 4843

mauri.kuivalainen@lumme-energia.fi

Janne Savolainen

Janne Savolainen

Salkunhallintapäällikkö

Puh. 010 207 4853

janne.savolainen@lumme-energia.fi

antti_tammi

Antti Tammi

Sähkön hankintapäällikkö

Puh. 010 207 4836

antti.tammi@lumme-energia.fi

Markkinointi

Henriikka Auvinen

Digipalveluasiantuntija

Puh. 010 207 4816

henriikka.auvinen@lumme-energia.fi

Jaana Kettunen

Jaana Kettunen

Viestinnän asiantuntija

Puh. 010 207 4832

jaana.kettunen@lumme-energia.fi

jenna_lehtimaki – kopio

Jenna Lehtimäki

Markkinointisuunnittelija (B2C)

Puh. 010 207 4819

jenna.lehtimaki@lumme-energia.fi

sari_parkkinen

Sari Parkkinen

Markkinointisuunnittelija (B2B)

Puh. 010 207 4827

sari.parkkinen@lumme-energia.fi

Tietohallinto

lumme_avatar

Minna Heinikainen

Järjestelmäasiantuntija

Puh. 010 207 4803

minna.heinikainen@lumme-energia.fi

Tanja Hämäläinen web

Tanja Hämäläinen

Palveluasiantuntija

Puh. 010 207 4806

tanja.hamalainen@lumme-energia.fi

Mikko Luhtaniemi

Mikko Luhtaniemi

Kehitys- ja asiakaspalvelupäällikkö

Puh. 010 207 4982

mikko.luhtaniemi@lumme-energia.fi

Hanna-Lehtinen-omakuva-hymyilevä-yhteystiedot

Hanna Lehtinen

Järjestelmäasiantuntija

Puh. 010 207 4847

hanna.lehtinen@lumme-energia.fi

lumme_avatar

Aki Martikainen

Kehityspäällikkö, digitaaliset palvelut

Puh. 010 207 4839

aki.martikainen@lumme-energia.fi

lumme_avatar

Riina Törne

Kehitysasiantuntija

Puh. 010 207 4845

riina.torne@lumme-energia.fi

Johtoryhmä

mika_ahola

Mika Ahola

Liiketoimintajohtaja, kuluttajamyynti

Puh. 010 207 4844

mika.ahola@lumme-energia.fi

Janne-Laine-web

Janne Laine

Liiketoimintajohtaja, yritysmyynti

Puh. 010 207 4817

janne.laine@lumme-energia.fi